Czy uczniowie się onanizują?

To i szereg podobnych pytań znalazło się w ankiecie napisanej na zlecenie burmistrza Pionek, Romualda Zawodnika.

Ankieta „Pionki 2007 – Młodzież ” zawiera 40 dwuznacznych pytań typu: czy „współżyję płciowo, onanizuję się (masturbuję), przeklinam”, jaki mam stosunek do „gejów, lesbijek, skinheadów, mafii, hiphopowców, wolontariatu”,”Czy potrafię” np. „skłamać, ukraść, zgwałcić, pomóc bezinteresownie, zabić karpia czy kurę, myć się nago w publicznej łaźni lub przebierać, kupić prezerwatywę lub środek antykoncepcyjny, zabić”.
Ankieta jest w obiegu już od dłuższego czasu i nie wiadomo ile uczniów już ją wypełniło. Jedno jest pewne: wzbudza wiele kontrowersji zarówno w środowisku nauczycieli, jak i rodziców.

– To ankieta dla uczniów czy ich rodziców? – śmieje się jeden z mieszkańców Pionek. – Już widzę, jak uczniowie liceum robią sobie z nich zabawę i wspólnie zastanawiają się, kto się onanizuje – ironizuje radny z powiatu radomskiego, któremu podlega gmina Pionki.
– W Pionkach jest bieda, przemoc, narkotyki, patologie, dzieci biją rodziców i babcie, matki sobie z życiem nie radzą, a ciąże wśród nastolatek są częste. Chcę z tym wszystkim walczyć, czy to coś dziwnego? – pyta burmistrz. Oczywiście, że nie, jednak wątpliwości budzą pytania zawarte w ankiecie i nasuwają pytanie, czemu tak właściwie mają służyć.

Szkoły ponadgimnazjalne, które nie podlegają kurateli burmistrza sprzeciwiły się wypełnianiu ankiety. Dyrektorzy LO uzyskali poparcie powiatu i nie zamierzają rozprowadzać jej na terenie szkoły.

Wygląda na to, że na pytania dotyczące seksu, masturbacji, rodzinnej sytuacji materialnej będą odpowiadać uczniowie podstawówek i gimnazjum. Wierzymy, że burmistrz otrzyma wiarygodne odpowiedzi i zaspokoi swoją ciekawość, na temat prywatnego życia swoich nieletnich mieszkańców.

Źródło: Gazeta.pl

Tego wpisu nie można komentować