Jak oszczędzać na studiach?

Jak wiadomo studenci to oszczędna (z konieczności!) a jednocześnie bardzo mobilna i gotowa do eksperymentowania grupa. Sugerując się Waszą otwartością, chęciami oszczędzenia prezentujemy kilka niezawodnych tricków jak w kreatywny oraz nietuzinkowy sposób spędzać czas i korzystać z uroków miasta w ekonomiczny lub wręcz darmowy sposób. Bo student może biedny, ale i pomysłowy.

1. Wszyscy wiedzą, że życie kulturalne jest ważne. Na szczęście liczne teatry wychodzą widzom naprzeciw oferując możliwość zakupu na zasadzie tzw. wejściówek. Przed spektaklem można tanio nabyć niesprzedane, bądź niesiedzące miejsca. Czasem obejrzenie spektaklu dzięki wejściówce nie ustępuje zajęciu pełnopłatnego miejsca w najlepszym rzędzie. Uwaga! Liczba wejściówek jest z reguły limitowana, a jedna osoba może nabyć co najwyżej dwie. Polecamy zjawić się w kasie minimum na godzinę przed spektaklem. Inna możliwość to próby generalne – jeśli reżyser godzi się  na obecność widzów, można w takiej próbie uczestniczyć bez opłat.

2. Od początku roku studentom przysługuje obiecana w czasie wyborów prezydenckich 50% zniżka na przejazdy koleją. Wszystkich żądnych przygód namawiamy na jednodniowy wypad do pobliskich miejscowości, choćby na zwykły spacer. Wkrótce wiosenna pogoda zacznie sprzyjać podobnym eskapadom, może warto sprawdzić co dzieje się w Łodzi na Piotrkowskiej lub jak ma się sopockie molo. Korzystając z oferty TLK możemy po-dróżować pociągami o standardzie Intercity płacąc mniej niż kiedykolwiek.

3. Warto zapytać na Waszym kampusie jakie knajpy w okolicy uniwerku czy akademików oferują studentom uczelni rabaty. Pobliskie pizzerie i bary azjatyckie na pewno przyznają spore zniżki. Smacznego!

4. Pamiętajcie, że kupując w Internecie możecie porównać ceny dzięki specjalnym portalom, co pozwala na spore oszczędności. Nierzadko wiele artykułów od ciuchów po gadżety techniczne można kupić o wiele taniej online. Niestety niską cenę zakupu często podbijają koszty dostawy, teraz korzystając z usług brokerów kurierskich jak 4Logis.pl możecie być pewni ile zapłacicie za konkretną przesyłkę.

5. Ciekawie żyć, znaczy też dobrze mieszkać. Jeśli nie boicie się majsterkowania może warto samodzielnie umeblować swoje lokum. Wiele starych mebli można unowocześnić pokrywając je jaskrawą farbą lub wykonując na nich wzory według szablonów. W okresie wiosenno-letnich remontów dobrze jest obserwować osiedlowe śmietniki, gdzie wiele osób wystawia niechciane meble. Może znajdziecie tam wasze nowe biurko?

6. Pieniądze potrzebne są studentom również, aby wybrać się na randkę. Naszym zdaniem niskobudżetowy wieczór we dwoje wcale nie musi być kosztowny, wystarczy odrobina finezji. Proponujemy miejską wycieczkę autobusem, obowiązują bilety dzienne i pełen spontan. Ważne, aby wysiąść gdzieś w okolicach domu, bo tam czeka piknik w salonie. W formie poczęstunku grzaniec i deska serów, na deser oglądanie slajdów z radzieckiego projektora, które pamiętamy z dzieciństwa. Podobny eksodus zaskarbi przychylność nawet najbardziej opornych.

7. Gry planszowe to świetny sposób na spędzanie czasu w gronie znajomych, kalambury, Twister czy Tabu gwarantują masę śmiechu i niezapomniane przeżycia. Wszystko czego potrzeba to zgrana grupa i wygrzebane z piwnicznych czeluści gry, no i może odrobina napojów wyskokowych…

DO DZIEŁA! BAWCIE SIĘ DOBRZE I OSZCZĘDZAJCIE.

Źródło: informacja prasowa 4Logis

Tego wpisu nie można komentować