Laptopy w gimnazjach już niebawem!

Są środki na pilotażowy etap programu „Komputer dla ucznia”. 25 mln zł wynosi rezerwa celowa, zaplanowana w budżecie na przyszły rok. Za te pieniądze zostaną zakupione komputery dla uczniów pierwszych klas gimnazjów. Docelowo chodzi o zakup prawie 500 tys. komputerów, bo tylu jest gimnazjalistach w pierwszych klasach. Na razie jednak rząd kupi komputery tylko dla części z nich. Wyprodukowanie i serwis sprzętu, nie jest żadnym problemem, bo rynek jest bardzo rozbudowany.

Ważne jest szczegółowe określenie parametrów technicznych, wybór oprogramowania, z jakiego się będzie korzystało, i odpowiednie zabezpieczenie komputerów przed niewłaściwym oprogramowaniem i kradzieżą. Na razie przygotowywane są ekspertyzy, które określą, jaki sprzęt będzie najlepszy dla potrzeb uczniów.

– Ważne jest szczegółowe określenie parametrów technicznych, wybór oprogramowania, z jakiego się będzie korzystało, i odpowiednie zabezpieczenie komputerów przed niewłaściwym oprogramowaniem i kradzieżą – podkreślił Leszkiewicz. Na razie przygotowywane są ekspertyzy, które określą, jaki sprzęt będzie najlepszy dla potrzeb uczniów.

Tego wpisu nie można komentować