Masz problem z zadaniem domowym? Zaliczaj.pl da radę!

O NAS

Masz problem z zadaniem domowym? Szukasz pomocy? Zaliczaj.pl pomoże.  Sciaga.pl uruchomiła serwis edukacyjny z zadaniami domowymi, gdzie każdy uczeń znajdzie odpowiedź na zadane w szkole zadanie domowe. Znamy realia i wiemy, że zadania domowe w wersji offline odchodzą powoli do lamusa. Odrabianie prac domowych z wykorzystaniem internetu to dziś codzienność, a edukacja online to przyszłość :) Na naszych oczach życie i praca przenoszą się do sieci, a z nauką dzieje się to samo.

MISJA

Misją naszej strony jest umożliwienie wzajemnej pomocy uczniowskiej (tzw. samopomoc uczniowska), a celem nadrzędnym był i jest dla nas każdy użytkownik: uczeń, nauczyciel, ale także rodzic.  Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie każdy będzie mógł dodać zadanie domowe (z którym ma problem) i w krótkim czasie uzyskać pomoc od innego użytkownika serwisu. I udało się nam. Zaliczaj istnieje już prawie rok, a jego popularność rośnie z dnia na dzień.

JAK DZIAŁAMY?

Formuła naszego serwisu bazuje na mechanice znanej ze stron typu Q&A – pytanie/odpowiedź. Za wzór posłużył nam serwis Answers w portalu Yahoo! Na Zaliczaj.pl użytkownik w prosty sposób może otrzymać pomoc, opisując zadanie czy też pracę domową, którą ma do zrobienia. Wystarczy, że wybierze poziom (szkoła podstawowa / gimnazjum / liceum / studia) i przedmiot, a następnie  doda pytanie i poczeka chwilę na odpowiedź = rozwiązanie pracy domowej. Osoba rozwiązująca dodając rozwiązanie w formie odpowiedzi, uzyskuje +2pkt. Jeśli zostanie ono przez dodającego uznane za najlepsze, rozwiązujący otrzymuje +10pkt. Każdy głos (kciuk w górę) przyznany za odpowiedź to dodatkowo +1pkt. Użytkownicy z największą ilością punktów w danej dziedzinie zbierają osiągnięcia w momencie przekroczenia pułapu punktowego dla danego levelu.

KLUCZ DO SUKCESU

Naszym kluczem do sukcesu jest otwarta i silna społeczność, która jest motywowana przez system punktowy oraz występujący element rywalizacji. Dzięki naszej stronie nauka może być świetną zabawą, kiedy tylko odpowiednio uczeń się za nią zabierze. A u nas jest trochę jak w sporcie i trochę jak podczas rozwiązywania zagadek – użytkownicy współzawodniczą ze sobą i ćwiczą szare komórki.

REJESTRACJA W NASZYM SERWISIE

Rejestracja na naszej stronie jest prosta, a panel nie sprawia użytkownikowi kłopotów. Wystarczy wypełnić swoje dane, kliknąć w „Zarejestruj się” i odebrać maila z linkiem aktywacyjnym, a następnie zalogować się na stronie. Po zakończonym procesie rejestracji każdy użytkownik otrzymuje +100 punktów, które może następnie wydać dodając pytanie w serwisie. Rozwiązując zadania innym może natomiast zarabiać punkty, które w niedalekiej przyszłości będzie można wymienić na nagrody sponsorowane przez Sciaga.pl oraz Zaliczaj.pl

NASZA MASKOTKA

Sowa, którą widzicie wyżej to nasza maskotka. Dlaczego akurat sowa? Ponieważ Sowa to symbol wielkiej mądrości człowieka, ale także nauki, nocnych studiów i wiedzy racjonalnej. I wszystko to własnie znajdziecie w naszym serwisie. Użytkownicy dzielą się swoją mądrością, a rozwiązując zadania, pomagają innym.

POPULARNE PRZEDMIOTY

Zaliczaj.pl ludzie pomagają sobie w odrabianiu prac domowych z różnych przedmiotów na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum i studiów. Do najpopularniejszych przedmiotów należą obecnie:

  • * Język polski
  • * Matematyka
  • * Chemia
  • * Fizyka
  • * Historia
  • * Biologia

STRONA GŁÓWNA

Główna strona Zaliczaj.pl to krótka informacja dla użytkownika o co chodzi w naszym serwisie. Po zalogowaniu się, użytkownik widzi boks, do którego może wprowadzić swoje pytanie /  zadanie domowe oraz widzi listę ostatnio dodanych /  rozwiązanych zadań.

PROFIL UŻYTKOWNIKA

Użytkownicy w naszym serwisie to nie tylko uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, ale również maturzyści oraz studenci. Odwiedza nas także liczna grupa absolwentów, rodziców, profesorów, nauczycieli, którzy po prostu lubią rozwiązywać zadania i traktują korzystanie z Zaliczaj.pl jako formę ciekawej, intelektualnej rozrywki.

BEZPŁATNE KORZYSTANIE Z SERWISU

Zaliczaj.pl to serwis edukacyjny pozwalający na szybkie rozwiązywanie zadań domowych, budujący społeczność uczniów, studentów i innych użytkowników. Korzystanie z systemu Zaliczaj.pl jest całkowicie bezpłatne :)

JEDNOSTKI ROZLICZENIOWE

Jednostką rozliczeniową w naszym systemie są punkty, które użytkownicy otrzymują za rozwiązane zadania innych uczniów, a wydaje je na dodawanie zadań. Mówiąc wprost – dzięki zgromadzonym punktom użytkownicy mogą publikować swoje zadania. Istnieje element rywalizacji, a motorem do rozwiązywania zadań w naszym serwisie, są przyznawane punkty. Obok siebie istnieją: motywacja pozytywna (rywalizacja, rankingi, osiągnięcia), jak i motywacja negatywna (aby dodać zadanie na stronie Zaliczaj.pl trzeba mieć odpowiednią liczbę punktów na koncie – bez nich nie można nic zrobić).

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie:

www.zaliczaj.pl oraz na naszym fanpage na Facebook’u: http://www.facebook.com/Zaliczajpl :)

Tutaj dowiecie się jak zdobywać punkty, a tu uzyskacie pomoc.

W zakładce ranking sprawdzcie pozycje użytkowników, a w zakładce osiągnięcia zobaczycie jakie odznaczenia uzyskali Ci najlepsi.

Serdecznie zapraszamy :)

Tego wpisu nie można komentować