Matura 2008

Uwaga maturzyści! Jeszcze tylko dziś możecie zmienić decyzję dotyczącą wybranego przedmiotu, który będziecie zdawać na maturze.

Tegoroczni maturzyści byli zobowiązani podać do 30 września drugi przedmiot obowiązkowy (język polski zdają wszyscy), oraz przedmioty dodatkowe i język obcy. Taką deklaracje można zmienić do 7 lutego, a więc termin upływa dzisiaj.

Problemem, jak donoszą nauczyciele szkół średnich, mogą być próbne matury, które w tym roku odbędą się w marcu. Rok temu były przeprowadzone w listopadzie, co umożliwiało maturzystom sprawdzenie swojej wiedzy i ewentualną zmianę decyzji. Niestety, w tym roku Centralna Komisja Egzaminacyjna postanowiła, że próbne matury odbędą się w marcu.

A jakie przedmioty cieszą się największą popularnością? Tak jak w zeszłym roku, najwięcej uczniów przystąpi do matury z wiedzy o społeczeństwie i geografii. Przedmioty ścisłe, takie jak chemia, fizyka, informatyka, są wybierane przez uczniów klas profilowanych.

Dokładne informacje dotyczące zdawanych w tym roku przedmiotów, zostaną przekazane pod koniec lutego, kiedy spłyną wszystkie deklaracje.

źródło: Gazeta.pl

Tego wpisu nie można komentować