Matura – dodatkowe terminy

Ponad 300 tegorocznych maturzystów przystąpiło dzisiaj rano do pisania egzaminu z języka polskiego w terminie dodatkowym. Po południu mają się odbyć dodatkowe egzaminy maturalne z historii i historii muzyki.

Rozpoczęta dodatkowa sesja pisemnych egzaminów maturalnych dla tych abiturientów, którzy nie mogli przystąpić do nich w maju, potrwa do 13 czerwca.

Zgodnie z przepisami, do egzaminów w dodatkowych terminach mogą przystąpić tylko ci abiturienci, którzy uzyskali na to zgody dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych. W całym kraju jest to w tym roku ponad 1700 maturzystów.

Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, zgodę na zdawanie egzaminu z polskiego na poziomie podstawowym uzyskało 265 osób. Egzamin z historii sztuki na poziomie podstawowym ma zadawać 6 osób, na poziomie rozszerzonym 12; egzamin z historii muzyki ma zdawać tylko jedna osoba.

Podczas dodatkowej sesji maturalnej najwięcej – prawie 400 abiturientów – będzie zdawać egzamin z języka angielskiego. Egzamin z tego przedmiotu przeprowadzony zostanie w środę rano.

Egzaminy w czerwcowej sesji przeprowadzane są w kilkunastu miejscach w kraju, wyznaczonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Maturę w całej Polsce zdawało w maju w tym roku ponad 460 tys. abiturientów. Część pisemna nowej matury rozpoczęła się 4 maja – trwała do 23 maja. Równolegle do niej trwała sesja ustnych egzaminów maturalnych, która zakończyła się 31 maja.

Świadectwa dojrzałości maturzyści otrzymają 29 czerwca.

źródło: PAP – Nauka w Polsce

Tego wpisu nie można komentować