Napisz pamiętnik po niemiecku!

glossa1.jpg
Ściąga objęła patronat nad konkursem językowym „Tag für Tag” – napisz swój pamiętnik po niemiecku, zorganizowanym przez Szkołę Języków Obcych Glossa i zachęca wszystkich do wzięcia w nim udziału.

Konkurs rozpocznie się dopiero we wrześniu, jednak warto wykorzystać ostatnie wolne chwile do spróbowania swoich sił i napisania kilku stron pamiętnika (od 4 do 5 stron formatu A4) po niemiecku.

Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, niezależnie od poziomu znajomości języka niemieckiego. Prace powinny być dostarczone w formie wydruku komputerowego (także w przypadku bloga internetowego). Wydruk komputerowy powinien zawierać od 4 do 5 stron formatu A4 (1800 znaków na stronie).

Tematyka konkursu jest w dużej mierze dowolna. Praca może składać się z opisu kolejnych dni lub też wybranych dni tygodnia, miesiąca czy nawet roku. Głównym bohaterem pamiętnika może być autor, ale także osoba trzecia, także postać nierzeczywista, którą do życia powoła sam autor.

W konkursie organizator przewiduje atrakcyjne i wartościowe nagrody w postaci dwutygodniowych i tygodniowych kursów językowych, dla uczestników, którzy zajmą od pierwszego do piątego miejsca, ufundowane przez partnerskie szkoły językowe w Niemczech (Humboldt Institute, GLS Sprachenzentrum, Sprachcaffe) i w Austrii (Cultura Wien i Actilingua). Dwudziestu finalistów konkursu zostanie nagrodzonych miesięcznym dostępem do zasobów portalu Supermemo, a wszyscy uczestnicy otrzymają słodkości od firmy Bahlsen. Szkoły ponadgimnazjalne, z których pochodzić będą zwycięzcy konkursu, otrzymają od Szkoły nagrody książkowe.

Tegoroczny konkurs jest niemieckojęzyczną wersją zeszłorocznej edycji I Ogólnopolskiego Konkursu Językowego na anglojęzyczną kartkę z pamiętnika „Day by Day”. Konkurs cieszył się dużą popularnością zarówno wśród młodzieży jak i wśród nauczycieli.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie www.glossa.pl lub uzyskać pod bezpośrednim adresem [email protected].

Tego wpisu nie można komentować