Startuje edukacyjny projekt Junior Media.

juniorJunior Media to edukacyjny projekt skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli.  Ma na celu pokazanie dlaczego warto czytać gazety i dlaczego warto mieć w szkole gazetkę.   Dziennikarze Junior Media  pomogą w tym, aby gazetki były profesjonalne.

Dzięki nowoczesnej platformie Redakcja-on line zrobienie szkolnej gazetki będzie proste jak nigdy. System umożliwia uczniom krok po kroku przygotowanie gazetki szkolnej na gotowych profesjonalnych szablonach gazet. Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy komputer z dostępem do internetu.
Redakcja on-line pozwala jednej szkole tworzyć dowolną liczbę gazetek, które następnie można wydrukować lub czytać on-line. Co więcej, już od stycznia 2011 r. co miesiąc 50 najlepszych gazetek umieszczonych na stronie www.juniormedia.pl będzie drukowanych w drukarni prasowej – na papierze gazetowym i w formacie prawdziwej gazety oraz w 250 egzemplarzach dostarczanych do szkół. Wszystko bezpłatnie!

Co zyskuje szkoła dzięki udziałowi w JUNIOR MEDIA?

Gazetki zrobione w systemie Redakcja on-line mogą być umieszczane na stronie www.juniormedia.pl jako e-gazeta, można je drukować na szkolnej drukarce lub są drukowane w drukarni prasowej! To jedyna okazja, aby Państwa uczniowie mogli czytać swoją szkolną gazetkę w formacie prawdziwej gazety. Druk gazetowy to nagroda w konkursie, który uruchomimy już w styczniu 2011 roku.

JUNIOR MEDIA to także wiele konkursów z cennymi nagrodami – dla uczniów i nauczycieli. Na początek rusza konkurs „Pokaż nam swoją redakcję”. Do wygrania są drukarki z zestawem tonerów i papieru (do drukowania gazetek).

Najlepsi i najbardziej aktywni młodzi redaktorzy będą nagradzani. Na nich czekają atrakcyjne wakacyjne warsztaty, czyli Letnia Szkoła Dziennikarstwa Junior Media – obóz połączony z nauką dziennikarstwa i udziałem w fascynującym projekcie robienia prawdziwej gazety.

Każda redakcja, która zrobi minimum trzy gazetki w systemie Redakcja on-line, otrzyma zestaw profesjonalnych legitymacji prasowych JUNIOR MEDIA oraz naklejki na drzwi szkolnej redakcji. Dla szkół i nauczycieli czekają certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

Na pierwsze 300 szkół, które zarejestrują się na stronie www.juniormedia.pl, czekają książki „Dziennikarstwo” Marka Chylińskiego i prof. Stephana Russ-Mohla. To obszerne kompendium wiedzy o dziennikarstwie, które będzie niezwykle pomocne w szkolnej redakcji.

System Redakcja on-line pozwala tworzyć gazetki szkolne w dowolnym miejscu – nie tylko w szkole, ale też w domu, bibliotece, świetlicy. Wszędzie tam, gdzie jest komputer z dostępem do internetu.

JUNIOR MEDIA może być pomocą przy prowadzeniu zajęć w  szkole. Na stronie zamieszczony jest przewodnik po świecie dziennikarskim. Uczniowie będą mogli przeczytać i zobaczyć jak powstaje wywiad, reportaż, jakie są gatunki dziennikarskie. Udział w projekcie JUNIOR MEDIA jest całkowicie bezpłatny.

Na stronie zarejestrować się mogą tylko szkoły – podstawowe, gimnazja i średnie – to do nich  skierowany jest projekt.

Maila z prośbą o KOD może wysłać TYLKO dyrektor szkoły. W mailu należy podać:

Nazwę szkoły
Adres
Województwa
Imię i nazwisko Dyrektora szkoły
Telefon

Pamiętajcie, że każdy powinien mieć przypisaną funkcję redakcyjną – jak w prawdziwej redakcji! Wybierzcie spośród siebie cały zespół – redaktora naczelnego  i szefów działów redakcyjnych – kraj, świat, sport, kultura itd. Nie zapomnijcie o fotoedytorze i korektorze :)

Ważne: każda redakcja szkolna musi mieć opiekuna.

Więcej szczegółów na stronie juniormedia.pl.

Tego wpisu nie można komentować