Talent za talent

Kilka dni temu ruszyła III edycja ogólnopolskiego konkursu dla maturzystów „Talent za talent”.

Jego celem jest wyłonienie przyszłych liderów i menedżerów. Wiem, że wśród czytelników bloga jest wiele ciekawych osobowości. Wystartujcie w konkursie i pokażcie się! Patron medialny: www.sciaga.pl

Dla kogo: dla maturzystów

Termin: zapisy od 1.06 do 31.07.2012

Oto informacje od organizatorów:

„Konkurs składa się z 3 etapów. W pierwszym etapie kandydaci przesyłają swoje aplikacje i na ich podstawie oceniamy ich zaangażowanie zarówno w życie szkoły jak i pozalekcyjną działalność. Następnie kandydaci są zapraszani na rozmowy ewaluacyjne do jednego z trzech miast Warszawy, Poznania bądź Wrocławia, gdzie sprawdzane są ich kompetencje oraz umiejętności analitycznego myślenia.

Do konkursu może zgłosić się każdy tegoroczny maturzysta. Wystarczy zarejestrować się na naszej stronie www.talentzatalent.pl wykorzystując formularz zgłoszeniowy. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w regulaminie. Przy ocenie kandydatów brane są pod uwagę:

  • osiągnięcia naukowe uczestnika (np. sukcesy odnoszone w konkursach i olimpiadach),
  • doświadczenie związane z zarządzaniem i kierowaniem ludźmi (np. organizacja wydarzeń, zakładanie lub kierowanie organizacjami młodzieżowymi lub uczniowskimi),
  • zaangażowanie w działalność na rzecz swojego otoczenia (np. wolontariat, działalność charytatywna),
  • inne aspekty sygnalizujące odpowiedzialność, dojrzałość oraz przedsiębiorczość.

Dlaczego organizatorzy stawiają na taką młodzież?

„Osoby, które aktywnie biorą udział w życiu społecznym są bardziej dojrzałe i odpowiedzialne. Dzięki swojej rozległej wiedzy i umiejętnościom, mają w przyszłości szansę piastować odpowiedzialne stanowiska i wpływać na życie innych ludzi. Dlatego tak ważne jest, aby już teraz stworzyć im odpowiednie warunki rozwoju. Konkurs to umożliwia.” – stwierdza Klaudia Musioł, koordynatorka tegorocznej edycji.”

Tego wpisu nie można komentować