Złote Indeksy „Wprost”

Tygodnik „Wprost” już po raz 15 przyznał Złote Indeksy najlepszym polskim uczelniom. Uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Najlepszymi uczelniami publicznymi w tym roku okazali się Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska.

W rankingu wyróżniono najlepsze polskie uczelnie publiczne, niepubliczne oraz programy MBA. „Złote Indeksy” odbierali ich rektorzy i najlepsi studenci. Stołeczne akademie okazują się być najlepszymi w kraju. Na czele uczelni ekonomicznych stanęła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uznano za przodującą uczelnię rolniczą. Najlepszą akademią wychowania fizycznego okrzyknięto AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Wyjątek stanowią akademie medyczne, w gronie których przoduje Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wśród uczelni plastycznych, muzycznych, teatralnych i filmowych prym wiedzie Akademia Muzyczna w Krakowie.

W kategorii „niepaństwowe szkoły wyższe biznesu i zarządzania” również Warszawa okazała się bezkonkurencyjna. Pierwsze miejsca zajęły ex aequo Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Zarządzania – The Polish Open University w Warszawie, Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu, Akademia Finansów w Warszawie i Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Z kolei w kategorii „niepaństwowe wyższe szkoły niebiznesowe” jednakowe wyniki uzyskały: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Akademia Humanistyczna w Pułtusku.

źródło: PAP – Nauka w Polsce

Tego wpisu nie można komentować