Dni Otwarte w Akademii Morskiej w Szczecinie!

Podczas szczecińskich Dni Morza Akademia Morska organizuje Dni Otwarte i zaprasza wszystkich chętnych na zwiedzanie uczelni 11-13 czerwca 2010 (piątek-niedziela) – będzie można poznać Akademię Morską od podszewki, obejrzeć pomieszczenia naukowe i badawcze wszystkich trzech wydziałów uczelni oraz dowiedzieć się, jak przebiegają studia na jednej z najlepszych uczelni morskich Unii Europejskiej.

Zwiedzanie będzie odbywać się w zorganizowanych grupach z przewodnikiem, co 30 minut.

W czasie Dni Otwartych czynne będą również dziekanaty poszczególnych wydziałów uczelni, gdzie będzie można uzyskać informacje nt. naboru na studia na rok 2010-2011.

* dziekanat Wydziału Nawigacyjnego

gmach główny uczelni: ul. Wały Chrobrego 1-2, p. 127, 129-130

* dziekanat Wydziału Mechanicznego

gmach główny uczelni: ul. Wały Chrobrego 1-2, p. 174

* dziekanat Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu

budynek dydaktyczny uczelni: ul. Henryka Pobożnego 11, p. 17-19

Godziny i program zwiedzania (gmach główny Akademii Morskiej przy Wałach Chrobrego 1-2)

11 czerwca (piątek), godz. 12:00-15:00

12 czerwca (sobota) godz. 12:00 do 17:30

13 czerwca (niedziela), godz. 12:00 do 16:30

GMDSS

Najnowsze osiągnięcia technologii komunikacji morskiej. Łączność w relacji statek–statek oraz statek–brzeg, za pomocą urządzeń satelitarnych oraz konwencjonalnych. Tu zobaczysz wszystko na żywo bez mustrowania na statek!

Planetarium

Dowiesz się jak wygląda niebo na przeciwnej półkuli wraz z Krzyżem Południa – odpowiednikiem Gwiazdy Polarnej. Zobaczysz ruch ciał niebieskich na sferze w trybie przyspieszonym i dowiesz się, która z gwiazd jest najjaśniejsza, a która najbliższa.

Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego
Wirtualne porty, wirtualne statki – wszystko w zasięgu Twojej ręki.

ARPA
Komputer wbudowany w radar – automatycznie prowadzi nakres radarowy. Śledzi jednocześnie od kilku do kilkuset obiektów, oblicza parametrów ich ruchu oraz możliwości kolizji. Może pokazywać dane na ekranie radaru w formie graficznej lub tekstowej.

Symulator Siłowni Okrętowej
Pełnozadaniowy symulator siłowni okrętowej w wersji sprzętowej. Zastosowano w nim prezentację trójwymiarową pomieszczeń siłowni, umożliwia w sposób wirtualny, zbliżony do rzeczywistego, realizowanie czynności operacyjnych w obsłudze siłowni okrętowej. Symulator posiada również nowoczesne urządzenia monitorujące.

Laboratorium Siłowni Okrętowej
Prawdziwy silnik i urządzenia monitorujące jego pracę.

Tego wpisu nie można komentować