„Grasz o staż”?

„Grasz o staż” jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez PwC oraz „Gazetę Wyborczą”. Co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami. Czy Ty też grasz o staż?

Poprzez konkurs, młodzi ludzie z całej Polski mają okazję spróbować swoich sił w grze o płatne, merytoryczne praktyki w najbardziej renomowanych firmach oraz organizacjach rządowych i pozarządowych. Oprócz tego na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy.

Co można zyskać?

Dla młodych ludzi wygrana w konkursie jest szansą zdobycia cennych, często pierwszych poważnych doświadczeń zawodowych, które najczęściej stają się przepustką do stałej pracy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do „Strefy dla uczestników”

Firmy będące fundatorami praktyk zyskują zaś bardzo dobrych stażystów i pracowników oraz potwierdzają swoją społeczną wrażliwość i odpowiedzialność. Mają również szansę zaprezentowania oferty szerokiej grupie odbiorców w całym kraju.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do „Strefy dla firm”

Do kogo jest skierowany?

W „Grasz o staż” mogą wziąć udział studenci III roku studiów licencjackich i inżynierskich, III, IV, V roku jednolitych studiów magisterskich oraz I i II roku studiów uzupełniających, jak również absolwenci do 30. roku życia.

Do ufundowania staży lub nagród dodatkowych zapraszamy firmy i organizacje ze wszystkich dziedzin gospodarki mające swoje siedziby na terenie całego kraju oraz za granicą.

Program ALUMNI „Grasz o staż”

Od 8. edycji oprócz staży i nagród dodatkowych uczestnicy konkursu mają możliwość przystąpienia do Programu ALUMNI „Grasz o staż”.

Powstał jako odpowiedź na potrzebę integracji środowiska Alumnów – laureatów „Grasz o staż”. Obecnie daje im niepowtarzalną możliwość podtrzymywania oraz nawiązania nowych znajomości z laureatami poprzednich i kolejnych edycji. Jest platformą wymiany poglądów, dzielenia się informacjami np. o ofertach pracy a także stwarza możliwość aranżowania spotkań. Łączy on laureatów – Alumnów – zgraną grupę osób, które razem bawią się, dyskutują i pomagają sobie nawzajem. Cel programu jest realizowany poprzez serwis internetowy www.alumnigos.pl, a także regularne spotkania.

Program jest skierowany do laureatów wszystkich dotychczasowych edycji konkursu – zarówno zwycięzców praktyk jak i nagród dodatkowych. Uczestnictwo w nim jest dobrowolne, a zainteresowani zgłaszają się poprzez wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej programu.

Od 1. do 16. edycji…

Dotychczas odbyło się piętnaście edycji „Grasz o staż”, w których laureatami zostało ponad 2100 osób a fundatorami prawie 500 pracodawców.

Po raz pierwszy konkurs został zorganizowany w 1996 roku jako wspólna inicjatywa PwC (przez trzy pierwsze edycje Coopers & Lybrand, później do 2010 roku – PricewaterhouseCoopers) wiodącej firmy świadczącej usługi doradcze oraz „Gazety Wyborczej”.Już od pierwszych edycji konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony firm, jak i studentów.

Początkowo fundatorami nagród w konkursie były wyłącznie firmy, od 8. edycji można wygrać także staże w organizacjach rządowych i pozarządowych.

W 9. edycji formuła konkursu została poszerzona o nagrody dodatkowe fundowane przez firmy szkoleniowe i uczelnie wyższe (kursy językowe, szkolenia, gry symulacyjne, studia podyplomowe). Ich celem oprócz wyróżnienia najlepszych uczestników jest dodatkowe wzmocnienie ich konkurencyjności na rynku pracy.

Zdobyte nagrody

NAGRODA PROSTUDENT

Wpaździerniku 2004 konkurs „Grasz o staż” został uhonorowany Nagrodą Środowiska Studenckiego w przeprowadzonym przez Parlament Studentów RP i „Gazetę studencką” – pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, Mirosława Sawickiego – konkursie PROstudent 2004. Kapituła konkursu doceniła skalę, prostudencki charakter i profesjonalizm projektu.

BEST BRAND IN PRACTICE

Uwieńczeniem wieloletniej pracy nad konkursem „Grasz o staż” była otrzymana przez organizatorów za organizację „Grasz o staż” w październiku 2002 nagroda Best Brand in Practice przyznawana corocznie przez Professional Marketing Forum Central & Eastern Europe (PM Forum CEE). Nagroda ta przyznawana jest firmom świadczącym profesjonalne usługi w Europie Centralnej i Wschodniej.

Tego wpisu nie można komentować